CDR33BX104AMUSAJ
Electro-Films (EFI) / Vishay
CDR33BX104AMUSAJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDR33BX104AMUSAJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CDR33BX104AMUSAJ
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 0.1UF 50V BX 1210
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.049" (1.25mm)
Temperature Coefficient:BX
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Failure Rate:S (0.001%)
Detailed Description:0.1µF ±20% 50V Ceramic Capacitor BX 1210 (3225 Metric)
Capacitance:0.1µF