CDR33BP332AJWPAJ
Electro-Films (EFI) / Vishay
CDR33BP332AJWPAJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDR33BP332AJWPAJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CDR33BP332AJWPAJ
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 3300PF 50V BP 1210
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.049" (1.25mm)
Temperature Coefficient:BP
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Failure Rate:P (0.1%)
Detailed Description:3300pF ±5% 50V Ceramic Capacitor BP 1210 (3225 Metric)
Capacitance:3300pF