CDR33BP102BKZMAJ
Electro-Films (EFI) / Vishay
CDR33BP102BKZMAJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDR33BP102BKZMAJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CDR33BP102BKZMAJ
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 1000PF 100V BP 1210
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.049" (1.25mm)
Temperature Coefficient:BP
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR33
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:M (1%)
Detailed Description:1000pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BP 1210 (3225 Metric)
Capacitance:1000pF