CDR32BP271BJZRAC
Electro-Films (EFI) / Vishay
CDR32BP271BJZRAC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDR32BP271BJZRAC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CDR32BP271BJZRAC
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 270PF 100V BP 1206
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)
Temperature Coefficient:BP
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:R (0.01%)
Detailed Description:270pF ±5% 100V Ceramic Capacitor BP 1206 (3216 Metric)
Capacitance:270pF