CDR32BP182AKWSAJ
Electro-Films (EFI) / Vishay
CDR32BP182AKWSAJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDR32BP182AKWSAJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CDR32BP182AKWSAJ
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 1800PF 50V BP 1206
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)
Temperature Coefficient:BP
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR32
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:S (0.001%)
Detailed Description:1800pF ±10% 50V Ceramic Capacitor BP 1206 (3216 Metric)
Capacitance:1800pF