CDR32BP162AFZSAC
Electro-Films (EFI) / Vishay
CDR32BP162AFZSAC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDR32BP162AFZSAC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CDR32BP162AFZSAC
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 1600PF 50V BP 1206
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±1%
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)
Temperature Coefficient:BP
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR32
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Failure Rate:S (0.001%)
Detailed Description:1600pF ±1% 50V Ceramic Capacitor BP 1206 (3216 Metric)
Capacitance:1600pF