CDR32BP161BJZRAT
Electro-Films (EFI) / Vishay
CDR32BP161BJZRAT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDR32BP161BJZRAT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CDR32BP161BJZRAT
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 160PF 100V 5% BP 1206
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)
Temperature Coefficient:BP
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR32
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:CDR32BP161BJZRAT-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:32 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:R (0.01%)
Detailed Description:160pF ±5% 100V Ceramic Capacitor BP 1206 (3216 Metric)
Capacitance:160pF