CDR31BP470BJWSAR
Electro-Films (EFI) / Vishay
CDR31BP470BJWSAR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDR31BP470BJWSAR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CDR31BP470BJWSAR
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 47PF 100V BP 0805
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)
Temperature Coefficient:BP
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:S (0.001%)
Detailed Description:47pF ±5% 100V Ceramic Capacitor BP 0805 (2012 Metric)
Capacitance:47pF