CDR31BP151BKZRAT
Vishay / Vitramon
CDR31BP151BKZRAT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDR31BP151BKZRAT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CDR31BP151BKZRAT
Manufacturer Vishay Vitramon
Description CAP CER 150PF 100V 10% BP 0805
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:R (0.01%)
Voltage - Rated:100V
Tolerance:150pF
Thickness (Max):BP
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR31
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:General Purpose
Ratings:-
Polarization:0805 (2012 Metric)
Other Names:CDR31BP151BKZRAT-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Manufacturer Part Number:CDR31BP151BKZRAT
Lead Style:0.051" (1.30mm)
Height - Seated (Max):-
Features:Military
Failure Rate:-
Expanded Description:150pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BP 0805 (2012 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance):±10%