CDR03BX333BKURAJ
Electro-Films (EFI) / Vishay
CDR03BX333BKURAJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDR03BX333BKURAJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CDR03BX333BKURAJ
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 0.033UF 100V BX 1808
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.080" (2.03mm)
Temperature Coefficient:BX
Size / Dimension:0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR03
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:R (0.01%)
Detailed Description:0.033µF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX 1808 (4520 Metric)
Capacitance:0.033µF