CDR02BX472BKUSAR
Electro-Films (EFI) / Vishay
CDR02BX472BKUSAR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDR02BX472BKUSAR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CDR02BX472BKUSAR
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 4700PF 100V BX 1805
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)
Temperature Coefficient:BX
Size / Dimension:0.180" L x 0.050" W (4.57mm x 1.27mm)
Package / Case:1805 (4512 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:S (0.001%)
Detailed Description:4700pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX 1805 (4512 Metric)
Capacitance:4700pF