CDR02BX183AKZPAT
Electro-Films (EFI) / Vishay
CDR02BX183AKZPAT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDR02BX183AKZPAT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CDR02BX183AKZPAT
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 0.018UF 50V 10% BX 1805
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)
Temperature Coefficient:BX
Size / Dimension:0.180" L x 0.050" W (4.57mm x 1.27mm)
Package / Case:1805 (4512 Metric)
Other Names:CDR02BX183AKZPAT-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:32 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:P (0.1%)
Detailed Description:0.018µF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX 1805 (4512 Metric)
Capacitance:0.018µF