CDR01BX151BKWRAJ
Electro-Films (EFI) / Vishay
CDR01BX151BKWRAJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDR01BX151BKWRAJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CDR01BX151BKWRAJ
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 150PF 100V BX 0805
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)
Temperature Coefficient:BX
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR01
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Failure Rate:R (0.01%)
Detailed Description:150pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX 0805 (2012 Metric)
Capacitance:150pF