CDR01BP101BKUPAB
Electro-Films (EFI) / Vishay
CDR01BP101BKUPAB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDR01BP101BKUPAB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CDR01BP101BKUPAB
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 100PF 100V BP 0805
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)
Temperature Coefficient:BP
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR01
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:P (0.1%)
Detailed Description:100pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BP 0805 (2012 Metric)
Capacitance:100pF