CDEP85NP-5R6MC-88
Sumida Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDEP85NP-5R6MC-88 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CDEP85NP-5R6MC-88
Manufacturer Sumida Corporation
Description FIXED IND 5.6UH 7.5A 11.7 MOHM
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Shielding:Shielded
Series:CDEP85
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:5.6µH
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:5.6µH Shielded Wirewound Inductor 7.5A 11.7 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):11.7 mOhm Max
Current Rating:7.5A
Current - Saturation:4.3A