CDCH10D48/ANP-101KC
Sumida Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDCH10D48/ANP-101KC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CDCH10D48/ANP-101KC
Manufacturer Sumida Corporation
Description FIXED IND 100UH 720MA 410 MOHM
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Shielding:Unshielded
Series:CDCH10D48/A
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:100µH
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:100µH Unshielded Inductor 720mA 410 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):410 mOhm Max
Current Rating:720mA