CD5EC470JO3F
Cornell Dubilier Electronics
CD5EC470JO3F
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CD5EC470JO3F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CD5EC470JO3F
Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Description CAP MICA 47PF 5% 300V RADIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:300V
Tolerance:±5%
Size / Dimension:0.272" L x 0.142" W (6.90mm x 3.60mm)
Series:CD5
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:338-2643
CD5EC470J03F
CD5EC470JO3F-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Spacing:0.118" (3.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.209" (5.30mm)
Features:General Purpose
Dielectric Material:Mica
Detailed Description:47pF Mica Capacitor 300V Radial
Capacitance:47pF