CD4035BM
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CD4035BM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CD4035BM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | CD4035BM |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC SHIFT REG PIN/P-OUT 16-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 40 pcs | 120 pcs | 520 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.34 | $1.134 | $0.932 | $0.77 | $0.608 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 18 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 16-SOIC |
| Series: | 4000B |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type: | Complementary |
| Other Names: | 296-49579 CD4035BM-ND CD4035BME4 CD4035BME4-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Number of Elements: | 1 |
| Number of Bits per Element: | 4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Logic Type: | Shift Register |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Parallel or Serial to Serial |
| Base Part Number: | 4035 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply CD4035BM, use the request quote form to request CD4035BM pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CD4035BM.The price and lead time for CD4035BM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CD4035BM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
