CD214L-T6.5ALF
Buy CD214L-T6.5ALF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CD214L-T6.5ALF
Manufacturer Bourns, Inc.
Description TVS DIODE 6.5V 11.2V SMC
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):6.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:11.2V
Voltage - Breakdown (Min):7.22V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:SMC (DO-214AB)
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AB, SMC
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):267.9A