CD214L-T43CALF
Buy CD214L-T43CALF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CD214L-T43CALF
Manufacturer Bourns, Inc.
Description TVS DIODE 43V 69.4V SMC
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):43V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:69.4V
Voltage - Breakdown (Min):47.8V
Type:Zener
Supplier Device Package:SMC (DO-214AB)
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AB, SMC
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):43.2A