CD214B-T40ALF
Bourns, Inc.
CD214B-T40ALF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CD214B-T40ALF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CD214B-T40ALF
Manufacturer Bourns, Inc.
Description TVS DIODE 40V 64.5V SMB
(In US Dollars)
12000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:64.5V
Voltage - Breakdown (Min):44.4V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:SMB (DO-214AA)
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:600W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):9.3A