CCS12-S8-M0
Panduit
CCS12-S8-M0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CCS12-S8-M0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CCS12-S8-M0
Manufacturer Panduit
Description CBL CLIP P-TYPE BLACK FASTENER
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Width:0.370" (9.40mm)
Type Attributes:-
Type:Clip, P-Type
Series:-
Screw Size:#8 (M4)
Panel Thickness:-
Panel Hole Size:0.167" (4.24mm)
Packaging:Bulk
Other Names:07498359835
Opening Size:0.120" (3.05mm)
Mounting Type:Fastener
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material Thickness:0.050" (1.27mm)
Material Flammability Rating:UL94 V-2
Material:Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:-
Features:Weather Resistant
Detailed Description:Cable Clip, P-Type Black Fastener 0.120" (3.05mm)
Color:Black
Bundle Center to Mounting Center:0.330" (8.38mm)