CCPD-033X-25-155.520
Crystek Corporation
CCPD-033X-25-155.520
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CCPD-033X-25-155.520 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CCPD-033X-25-155.520
Manufacturer Crystek Corporation
Description OSC XO 155.52MHZ LVPECL SMD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series:CCPD-033
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:6-SMD, No Lead
Output:LVPECL
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±25ppm
Frequency:155.52MHz
Detailed Description:155.52MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):88mA