CC45SL3DD150JYVNA
TDK Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CC45SL3DD150JYVNA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CC45SL3DD150JYVNA
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 15PF 2KV SL RADIAL
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Tolerance:±5%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:SL
Size / Dimension:0.217" Dia (5.50mm)
Series:CC45
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Disc
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Style:Formed Leads - Kinked
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.374" (9.50mm)
Features:High Voltage, Low Dissipation Factor
Failure Rate:-
Detailed Description:15pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Capacitance:15pF