CC1206MRX7R8BB104
Yageo
CC1206MRX7R8BB104
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CC1206MRX7R8BB104 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CC1206MRX7R8BB104
Manufacturer Yageo
Description CAP CER 0.1UF 25V X7R 1206
(In US Dollars)
20000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:CC
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:36 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.1µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Capacitance:0.1µF