CC100SA208-60HZ
Carlo Gavazzi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CC100SA208-60HZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CC100SA208-60HZ
Manufacturer Carlo Gavazzi
Description RLY CONT 3P 208V 60HZ 2NO/2NC
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Turn On Voltage (Max):176.8 VAC
Turn Off Voltage (Min):62.4 VAC
Termination Style:Screw Terminal
Switching Voltage:690VAC - Max
Series:CC
Release Time:10ms
Packaging:Bulk
Operating Temperature:-5°C ~ 60°C
Operate Time:15ms
Mounting Type:Chassis Mount, DIN Rail
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Features:Auxiliary Contacts
Contact Rating (Current):100A
Contact Material:-
Contact Form:3PST-NO (3 Form A)
Coil Voltage:208VAC