CC0201ZRY5V5BB104
Yageo
CC0201ZRY5V5BB104
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CC0201ZRY5V5BB104 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CC0201ZRY5V5BB104
Manufacturer Yageo
Description CAP CER 0.1UF 6.3V Y5V 0201
(In US Dollars)
15000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Tolerance:-20%, +80%
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:CC
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Other Names:02012F104Z5B20D
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:36 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Failure Rate:-
Detailed Description:0.1µF -20%, +80% 6.3V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0201 (0603 Metric)
Capacitance:0.1µF