CC0201DRNPO8BN9R0
Yageo
CC0201DRNPO8BN9R0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CC0201DRNPO8BN9R0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CC0201DRNPO8BN9R0
Manufacturer Yageo
Description CAP CER 9PF 25V NPO 0201
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±0.5pF
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:CC
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Other Names:311-3678-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:9pF ±0.5pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Capacitance:9pF