CB3LV-2I-33M3333
CTS Electronic Components
CB3LV-2I-33M3333
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CB3LV-2I-33M3333 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CB3LV-2I-33M3333
Manufacturer CTS Electronic Components
Description OSC XO 33.3333MHZ HCMOS TTL SMD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series:CB3LV
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:HCMOS, TTL
Other Names:CB3LV-2I-33M333300
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±100ppm
Frequency:33.3333MHz
Detailed Description:33.3333MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):40mA