CB-150.000MBE-T
TXC Corporation
CB-150.000MBE-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CB-150.000MBE-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CB-150.000MBE-T
Manufacturer TXC Corporation
Description OSC XO 150.000MHZ LVPECL SMD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Series:CB
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:6-SMD, No Lead
Output:LVPECL
Other Names:887-1967-2
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:150MHz
Detailed Description:150MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):80mA