CAY17-393JALF
Bourns, Inc.
CAY17-393JALF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CAY17-393JALF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CAY17-393JALF
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES ARRAY 8 RES 39K OHM 1206
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:CAY17
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):39k
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Resistors:8
Number of Pins:10
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:27 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Detailed Description:39k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±250ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals