CAY16-680J8LF
Bourns, Inc.
CAY16-680J8LF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CAY16-680J8LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CAY16-680J8LF
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES ARRAY 8 RES 68 OHM 1506
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:1506
Size / Dimension:0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):68
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1506, Convex, Long Side Terminals
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:8
Number of Pins:16
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Detailed Description:68 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1506, Convex, Long Side Terminals