CAY16-333J4LF
Bourns, Inc.
CAY16-333J4LF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CAY16-333J4LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CAY16-333J4LF
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES ARRAY 4 RES 33K OHM 1206
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs50000 pcs125000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):33k
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Other Names:CAY16-333J4LF-ND
CAY16-333J4LFTR
CAY16333J4LF
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Detailed Description:33k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals