CAY10-390J2LF
Bourns, Inc.
CAY10-390J2LF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CAY10-390J2LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CAY10-390J2LF
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES ARRAY 2 RES 39 OHM 0404
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Series:CAY10
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):39
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0404 (1010 Metric), Convex
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:2
Number of Pins:4
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:40 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)
Detailed Description:39 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±250ppm/°C 0404 (1010 Metric), Convex