CAJ.M34.SLL.C72GZ
LEMO
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CAJ.M34.SLL.C72GZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CAJ.M34.SLL.C72GZ
Manufacturer LEMO
Description CONN PLUG FMALE 34PS GOLD SOLDER
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Rating:-
Termination:Solder Cup
Shielding:Unshielded
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:M34
Shell Material:Polyetherimide (PEI)
Shell Finish:-
Series:2P
Packaging:Bulk
Other Names:Q12134541A
Orientation:J
Operating Temperature:-50°C ~ 170°C
Number of Positions:34
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Material Flammability Rating:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Insert Material:Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection:IP50 - Dust Protected
Features:Backshell
Fastening Type:Push-Pull, Detent Lock
Detailed Description:34 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Gold
Current Rating:1.5A
Contact Material:-
Contact Finish Thickness - Mating:-
Contact Finish - Mating:Gold
Connector Type:Plug, Female Sockets
Color:Gray
Cable Opening:0.209" ~ 0.283" (5.30mm ~ 7.20mm)