CAFL4U(L)/110
Altech Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CAFL4U(L)/110 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CAFL4U(L)/110 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | CAFL4U(L)/110 |
|---|---|
| Manufacturer | Altech Corporation |
| Description | CONN TERM BLK DISCONN 10-22AWG |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $6.06 | $4.619 | $4.326 | $3.846 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $3.762 | $3.469 | $3.135 | $2.78 | ||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.2-4mm² |
|---|---|
| Wire Gauge or Range - AWG: | 10-22 AWG |
| Voltage - UL: | 600V |
| Voltage - IEC: | 1000V |
| Type: | Disconnect |
| Termination Style: | Screw |
| Terminal - Width: | 9.0mm |
| Stripping Length: | 9.5mm |
| Series: | - |
| Other Names: | 1920-1257 |
| Number of Positions: | 2 |
| Number of Levels: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material Flammability Rating: | - |
| Material - Insulation: | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | 6.3mm x 32mm |
| Features: | Diode, LED |
| Disconnect Type: | Fuse, Lever |
| Detailed Description: | Terminal Block Connector 2 Position Disconnect Gray 10-22 AWG |
| Current - UL: | 16A |
| Current - IEC: | 6.3A |
| Color: | Gray |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply CAFL4U(L)/110, use the request quote form to request CAFL4U(L)/110 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CAFL4U(L)/110.The price and lead time for CAFL4U(L)/110 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CAFL4U(L)/110.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


