CA3108E22-19PF80A176
Cannon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CA3108E22-19PF80A176 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CA3108E22-19PF80A176
Manufacturer Cannon
Description CONN PLUG 14POS RT ANG W/PINS
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
Data sheet
Voltage Rating:50V
Termination:Crimp
Shielding:-
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:12-3
Shell Material:Aluminum Alloy
Shell Finish:Olive Drab Cadmium
Series:MIL-DTL-5015, CA
Packaging:Bulk
Other Names:CA3108E2219PF80A176
Orientation:N (Normal)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Positions:14
Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Right Angle
Mounting Feature:-
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Ingress Protection:IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Features:Strain Relief
Fastening Type:Threaded
Detailed Description:14 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold
Current Rating:22A