CA3102R22-14SWF80A176
Cannon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CA3102R22-14SWF80A176 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CA3102R22-14SWF80A176
Manufacturer Cannon
Description CONN RCPT FMALE 19POS GOLD CRIMP
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Rating:50V
Termination:Crimp
Shielding:-
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:22-14
Shell Material:Aluminum Alloy
Shell Finish:Olive Drab Cadmium
Series:MIL-DTL-5015, CA
Packaging:Bulk
Other Names:CA3102R2214SWF80A176
Orientation:W
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Positions:19
Mounting Type:Panel Mount
Mounting Feature:Flange
Ingress Protection:IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Features:-
Fastening Type:Threaded
Detailed Description:19 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold
Current Rating:22A