CA3102E24-28SBF80
Buy CA3102E24-28SBF80 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CA3102E24-28SBF80
Manufacturer Cannon
Description CONN RCPT FMALE 24POS CRIMP
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
Data sheet
Voltage Rating:50V
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:24-28
Shell Material:Aluminum Alloy
Shell Finish:Olive Drab Cadmium
Series:MIL-DTL-5015, CA-B
Packaging:Bulk
Orientation:N (Normal)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Positions:24
Mounting Type:Panel Mount
Mounting Feature:Flange
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Ingress Protection:IP67 - Dust Tight, Waterproof
Features:-
Fastening Type:Reverse Bayonet Lock
Detailed Description:24 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver
Current Rating:22A