CA3102E22-15SB109
Cannon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CA3102E22-15SB109 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CA3102E22-15SB109
Manufacturer Cannon
Description CONN RCPT FMALE 6POS SILVR CRIMP
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Rating:50V
Termination:Crimp
Shielding:-
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:22-15
Shell Material:Aluminum Alloy
Shell Finish:Olive Drab Cadmium
Series:MIL-DTL-5015, CA-B
Packaging:Bulk
Orientation:N (Normal)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Positions:6
Mounting Type:Panel Mount
Mounting Feature:Flange
Ingress Protection:IP67 - Dust Tight, Waterproof
Features:-
Fastening Type:Reverse Bayonet Lock
Detailed Description:6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver
Current Rating:22A, 41A