CA06COME22-14SBF80A176
Cannon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CA06COME22-14SBF80A176 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CA06COME22-14SBF80A176
Manufacturer Cannon
Description CONN PLUG FMALE 19POS GOLD CRIMP
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
Data sheet
Voltage Rating:500VAC, 700VDC
Termination:Crimp
Shielding:-
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:8-33
Shell Material:Aluminum Alloy and Zinc Die Cast
Shell Finish:Nickel
Series:MIL-DTL-5015, CA-COM-B
Packaging:Bulk
Other Names:CA06COME2214SBF80A176
Orientation:N (Normal)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Positions:19
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Ingress Protection:IP67 - Dust Tight, Waterproof
Features:Strain Relief
Fastening Type:Reverse Bayonet Lock
Detailed Description:19 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold
Current Rating:22A