CA000239R00KE66
Dale / Vishay
CA000239R00KE66
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CA000239R00KE66 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CA000239R00KE66
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 39 OHM 2W 10% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs12500 pcs25000 pcs62500 pcs
Data sheet
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.170" Dia x 0.630" L (4.32mm x 16.00mm)
Series:CA
Resistance:39 Ohms
Power (Watts):2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:39 Ohms ±10% 2W Through Hole Resistor Axial Wirewound