CA-301 49.8600M-C
Epson
CA-301 49.8600M-C
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CA-301 49.8600M-C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CA-301 49.8600M-C
Manufacturer Epson
Description CRYSTAL 49.8600MHZ 18PF T/H
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.122" Dia x 0.350" L (3.10mm x 8.90mm)
Series:CA-301
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Cylindrical Can, Radial
Other Names:CA-301 49.860M-C
SE3454
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Operating Mode:3rd Overtone
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Load Capacitance:18pF
Height - Seated (Max):0.350" (8.90mm)
Frequency Tolerance:±30ppm
Frequency Stability:±30ppm
Frequency:49.86MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
Detailed Description:49.86MHz ±30ppm Crystal 18pF 80 Ohms Cylindrical Can, Radial