C941U821KZYDAAWL40
KEMET
C941U821KZYDAAWL40
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C941U821KZYDAAWL40 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C941U821KZYDAAWL40
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 820PF 440VAC Y5P RADIAL
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:440VAC
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:Y5P (B)
Size / Dimension:0.433" Dia (11.00mm)
Series:C900
Ratings:X1, Y2
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Disc
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:Straight
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:820pF ±10% 440VAC Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Capacitance:820pF