C921U331KYYDBAWL45
KEMET
C921U331KYYDBAWL45
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C921U331KYYDBAWL45 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C921U331KYYDBAWL45
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 330PF 400VAC Y5P RADIAL
Data sheet
Voltage - Rated:400VAC
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:Y5P (B)
Size / Dimension:0.354" Dia (9.00mm)
Package / Case:Radial, Disc
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:Formed Leads - Kinked
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Failure Rate:-
Detailed Description:330pF ±10% 400VAC Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Capacitance:330pF