C911U750JZSDBAWL40
KEMET
C911U750JZSDBAWL40
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C911U750JZSDBAWL40 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C911U750JZSDBAWL40
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 75PF 440VAC SL RADIAL
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:440VAC
Tolerance:±5%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:SL
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Series:C900
Ratings:X1, Y2
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Disc
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:54 Weeks
Lead Style:Formed Leads - Kinked
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:75pF ±5% 440VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Capacitance:75pF