C8051F347-GM
Energy Micro (Silicon Labs)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C8051F347-GM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy C8051F347-GM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | C8051F347-GM |
|---|---|
| Manufacturer | Silicon Labs |
| Description | 8-bit Microcontrollers MCU Next gen available (F383-GM) 25 MIPS, 32KB, 10ADC, USB, 32Pin |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $12.826 | $11.577 | $10.442 | $10.215 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.7 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 32-QFN (5x5) |
| Speed: | 25MHz |
| Series: | C8051F34x |
| RAM Size: | 2.25K x 8 |
| Program Memory Type: | FLASH |
| Program Memory Size: | 32KB (32K x 8) |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, Temp Sensor, WDT |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Other Names: | 336-1348-5 |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of I/O: | 25 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM Size: | - |
| Detailed Description: | 8051 C8051F34x Microcontroller IC 8-Bit 25MHz 32KB (32K x 8) FLASH 32-QFN (5x5) |
| Data Converters: | A/D 21x10b |
| Core Size: | 8-Bit |
| Core Processor: | 8051 |
| Connectivity: | SMBus (2-Wire/I²C), SPI, UART/USART, USB |
| Base Part Number: | C8051F34 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply C8051F347-GM, use the request quote form to request C8051F347-GM pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number C8051F347-GM.The price and lead time for C8051F347-GM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# C8051F347-GM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
