C76897-000
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C76897-000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy C76897-000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | C76897-000 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | GELWRAP-50/20-350(B12) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 12 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $73.20 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Wrap Around Splice Cover |
|---|---|
| Sheath Opening: | - |
| Series: | GelWrap |
| Other Names: | GELWRAP-50/20-350(B12) |
| Number of Cable Pairs: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Length - Overall: | 14.00" (355.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | PowerGel Sealing Gel |
| Diameter - Inside: | 0.800" ~ 1.500" (20.32mm ~ 38.10mm) |
| Detailed Description: | Wire Splice Wrap Around Splice Cover 14.00" (355.0mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply C76897-000, use the request quote form to request C76897-000 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number C76897-000.The price and lead time for C76897-000 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# C76897-000.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
