C5078.18.01
General Cable
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C5078.18.01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C5078.18.01
Manufacturer General Cable
Description CABLE 4COND 20AWG BLACK 500'
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Wire Gauge:20 AWG
Voltage:200V
Usage:-
Shield Type:-
Shield Material:-
Shield Coverage:-
Series:-
Ratings:-
Operating Temperature:-20°C ~ 60°C
Number of Conductors:4
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Length:500.0' (152.4m)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Jacket Color:Black
Jacket (Insulation) Thickness:0.0230" (0.584mm)
Jacket (Insulation) Material:Polyethylene (PE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.180" (4.57mm)
Features:-
Detailed Description:4 Conductor Multi-Conductor Cable Black 20 AWG 500.0' (152.4m)