C4RR307742SBK1
Hammond Manufacturing
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C4RR307742SBK1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy C4RR307742SBK1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | C4RR307742SBK1 |
|---|---|
| Manufacturer | Hammond Manufacturing |
| Description | RACK ASSEMBLED |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2,217.59 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 350 lbs (158.8kg) |
|---|---|
| Ventilation: | Top |
| Type: | Cabinet Rack |
| Style: | Enclosed, Bottom, Front, Sides, Top |
| Shipping Info: | Drop shipped from the Manufacturer's Warehouse |
| Series: | C4RR |
| Mounting Rails: | Two Pair |
| Material: | Metal, Steel |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Cable Entry Systems, Removable Sides |
| Door: | Steel |
| Dimensions - Panel: | 40.000" L x 19.000" W x 77.060" H (1016.00mm x 482.60mm x 1957.32mm) |
| Dimensions - Overall: | 42.000" L x 30.000" W x 84.000" H (1066.80mm x 762.00mm x 2133.60mm) |
| Detailed Description: | Metal, Steel Cabinet Rack Enclosed, Bottom, Front, Sides, Top 42.000" L x 30.000" W x 84.000" H (1066.80mm x 762.00mm x 2133.60mm) Black |
| Color: | Black |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply C4RR307742SBK1, use the request quote form to request C4RR307742SBK1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number C4RR307742SBK1.The price and lead time for C4RR307742SBK1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# C4RR307742SBK1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

